خانه » سود پرک پارسیان » ویژگی های فیزیکی و شیمیایی سود پرک پارسیان

ویژگی های فیزیکی و شیمیایی سود پرک پارسیان

مشخصات فیزیکی و شیمیایی سود پرک پارسیان سود

شماره تعرفه: 28151200

نام های مترادف: سدیم هیدروکسید ، سود سوز آور ، کاستیک سودا

وزن مولکولی: 00/40

فرمول شیمیایی: NaOH

حالت فیزیکی: پرک

رنگ و بو: سفید و بی بو

pH: 12-14 (5 %

حلالیت در آب: محلول

حلالیت در حلال های آلی: در اتانول و متانول و گیلیسیرین به نسبت مساوی حل می شود.

نقطه ذوب: ºC62

نقطه جوش: ºC140

ویسکوزیته: >1

وزن مخصوص/دانسیته: 05/1

مواد ناسازگار: سود پرک بشدت با بسیاری از مواد آلی و غیر آلی واکنش داده به عنوان مثال با اسیدهای قوی،نیترو آروماتیک،ترکیبات نیترو پارافین،و اورگانو هالوژن،گلیکول و پیرکسیدهای آلی ترکیب می شود،بر روی برخی از پلاستیک ها مانند پی ئی تی (بطری نوشابه)اثر گذاشته و آنها را سوراخ می کند،سود پرک با بعضی از فلزات نیز ترکیب و گاز هیدروژن تولید می کند.

خطرات ناشی از تجزیه: بخارات سمی اکسید سدیم

کاربردهای سود پرک پارسیان سود  ( سود سوز آور)

سود سوز آور در صنایع شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد به عنوان مثال برای کنترل PH ،خنثی کردن اسید،کاتالیست و پاک کردن گازها همچنین در صنایع کاغذ سازی و خمیر کاغذ سازی،صنعت پتروشیمی و خنثی کردن گازها(اسیدهای آلوده را در پروسه گازها و روغنها دوباره مورد استفاده قرار می دهد).

روش تولید سود پرک پارسیان سود

الكتروليز محلول سديم كلريد بيشترين مقدار هيدروكسيد سديم توليدي، از طريق فرايند الكتروليز محلولهاي كلريد سديم در يكي از انواع ظروف الكتروليتي بدست مي‌آيد. بعنوان نمونه، در فرايند پيل جيوه (كاستنر-كلنر )Castner-Kellner، از جرياني از جيوه بعنوان كاتد استفاده مي‌شود و ملغمه سديم حاصل با آب تركيب مي‌شود و توليد هيدروكسيد سديم مي‌نمايد و در فرايند ديگر به نام پيل ديافراگم، الكتروليت از آند به كاتد حركت ميكند و ديافراگم (از جنس پنبه كوهي يا ساير مواد غشايي)، فراورده‌هاي آند و كاتد را از هم جدا مي‌سازد. در هر دو فرايند، علاوه بر سديم، گاز كلر نيز توليد مي‌شود. يك فرايند قديمي‌تر براي توليد سود سوزآور، عبارت از فرايند سودا – آهك مي‌باشد كه در آن سودا اَش (كلسيم دي‌هيدروكسيد)، در واكنش با كربنات سديم به كاستيك سودا تبديل مي‌شود.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
ویژگی های فیزیکی و شیمیایی سود پرک پارسیان
Author Rating
51star1star1star1star1star
theme
www.sitevaluefox.com